Çalışan Annelere Yarım Gün Tam Maaş!

11 Şub 2013 | 1.113 okunma


çalışan anneler

Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma Şahin, yaptığı bir açıklamada, çalışan annelerin bebekleriyle daha fazla vakit geçirebilmeleri için yeni bir uygulama başlatacaklarını söyledi.

Yeni uygulamaya göre çalışan anneler bebekleriyle daha fazla vakit geçirmek amacıyla yarım gün çalışacak fakat tam maaş alacak. Bu uygulamada amaçlanan şey iktisadi büyümenin yanında insani gelişiminde sağlıklı olmasının önemli olduğunu vurgulamak.

Bu konuda daha fazla yeni uygulamaların zaman içerisinde yapılacağını söyleyen Fatma Şahin, annelerin çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmelerinin, insan gelişimi açısından çok önemli olduğunu ve Türkiye’nin buna önem vermesi gerektiğini belirtti.

Tabi bu durumun iş yeri sahipleri için bir sorun olacağı ortada ve bu konuda “patron”ların neler söyleyeceği merak konusu. Yarım gün çalışan annelerin mesailerinin kalan kısmında yapması gereken işleri kimin yapacağı merak konusu. Bakanlık böyle bir uygulama yapacaksa mutlaka bunlarıda hesaplamıştır diye tahmin ediyoruz. Umarız böyle bir uygulama sağlıklı bir şekilde hayata geçebilir. Çünkü insanın gelişimindeki pozitif yönde ilerleme sağlayacak uygulamalar her zaman toplumumuz için en faydalı şeylerden birisi olacaktır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Çalışan Annelere Yarım Gün Tam Maaş!, 10.0 out of 10 based on 1 rating Yazıya gelmek için şunları aradıları:
Bunuda oku

Bir Yorum Yaz

*